Čištění koberců, úklidové práce.
Vyčistíme to za Vás.
úvodní stránka | mytí oken, úklidové práce | čištění koberců, čalounění | čistírna koberců | půjčovna čistících strojů | ceník prací |

Čištění koberců a čalouněného nábytku

Čištění koberců tzv. mokrou cestou zaručuje nejdokonalejší hloubkové vyčištění koberce. Je několik důvodů, proč bychom měli kobercům věnovat dostatečnou péči. Ať už se jedná o domácnost či firmu, určitě jedním z nich bude zachování dlouhotrvajícího vzhledu nového koberce. Ovšem existuje i mnohem důležitější důvod proč bychom měli své koberce pravidelně čistit, a to naše zdraví.

Princip čištění koberců extrakční metodou

Jediným skutečně efektivním způsobem je čištění koberců tzv. mokrou cestou, kdy je pod tlakem do chlupu koberce stříkán saponát s vodou a následně je vše odsáváno. Pouze tento způsob zaručuje dokonalé vyčištění až do hlouby vláken, oživení barev, zneškodnění roztočů a zbavuje koberec zatuchlého pachu.
  • Koberce většinou usychají do 3 - 5 hodin po vyčištění
  • Kvalitní saponát a dobře zvolená technika nemůže koberci v žádném případě ublížit
  • Po mokrém koberci se může chodit, ne však stěhovat nábytek atd.
  • Používané saponáty jsou vhodné i pro alergiky
  • Čištění koberců nechte vždy na odborníkovi
Čištění koberců v domácnostech
Pro domácnost je čistění koberců extrakční metodou nejvhodnějším způsobem, který nečistotu odstraní. Tato metoda je mechanicky velmi šetrná ke koberci a koberec je poměrně rychle suchý. Koberce v bytech nebývají zašpiněny do té míry, aby bylo nutné výraznější mechanické působení kartáčových strojů. Jen některé plyšové jednobarevné koberce jsou výjimkou. Extraktor v tomto případě koberce zbaví všech nečistot, avšak opticky koberec vypadá spíš hůře.
Čištění koberců v kancelářích
Pro kanceláře je extrakční čistění koberců vhodné, doporučujeme však čištění koberců min. 2 x ročně. Pokud je koberec více znečištěn je nutné použít na vpravení čistícího prostředku a mechanické rozrušení kartáčový stroj a extraktorem se pak koberec jen propláchne a vysaje.
Čištění sedacích souprav
Provádíme profesionální čištění sedacích souprav. Čištění sedacích souprav, ale také matrací a židlí, provádíme stroji Karcher se speciální hlavicí na čištění sedacích souprav. Tato hloubková technologie na principu aktivní pěny zaručuje ten nejlepší možný výsledek. V případě Vašeho zájmu je možná impregnace vyčištěné plochy a to přidáním impregnačního roztoku v průběhu čištění.
Čištění matrací
Matrace na kterých spíme se musí také pravidelně čistit. Lidský pot, zbytky kůže a tělní maz se postupně ukládají do našich matrací. V tomto prostředí žijí roztoči, bakterie a další nepříjemní nájemníci.

Máme pro vás řešení - vyčištění matrací a zbavení se všech roztočů a prachu. Profesionálně vám matrace vyčistíme.

Ceník čištění koberců a čalouněného nábytku

čištění koberců extrakční metodouKč/m2
vysátí prachu Kč/m2
čištění čalounění sedacích souprav /1 sedací místo
křeslo 100 Kč/ks
matrace, postele jedna strana / oboustanně
Cena se odvíjí od hloubky znečištění, plochy čištěného předmětu či koberce a použitých čistících prostředků.