Čištění koberců, úklidové práce.
Vyčistíme to za Vás.
úvodní stránka | mytí oken, úklidové práce | čištění koberců, čalounění | čistírna koberců | půjčovna čistících strojů | ceník prací |

Technologie čištění

Jednočerpadlový extraktor včetně hubice na čalounění

Naše firma má k dispozici profesionální čistič koberců a čalounění dodávaný firmou Karcher. Stroj je vybaven dvěmi na sobě nezávislými nádobami. První o objemu 10 l na čistou vodu s čistícím médiem a druhou rovněž o objemu 10 l na vodu znečištěnou. Stroj Puzzi Super je vybaven jedním pístovým čerpadlem s výkonem 1 l vody za minutu. Odsávání znečištěné vody z čištěné plochy zajišťuje sací turbína o výkonu 1250 W.

Stroj je vybaven stříkací a sací hadicí o délce 2,5 m, dělitelnou kovovou trubkou, hubicí na čištění koberců a síťovým kabelem o délce 7,5 m. Navíc může být stroj vybaven ruční hubicí, která slouží k čištění čalouněného nábytku nebo např. interiérů vozidel a dále pak kartáčovací hlavicí PW 10, která kromě klasické extrakční činnosti plní i funkci drhnoucí, jelikož je vybavena válcovým kartáčem s vlastním pohonem.

Princip čištění koberců extrakční metodou

Čištění koberců provádíme ( za použití ekologických čistících prostředků ) mokrou cestou z odsáváním, tzn. že naše stroje na čištění koberců pracují na bázi tzv. extrakční činnosti, což v praxi znamená, že voda s čistícím médiem je pod tlakem vháněna do čištěné plochy a následně je i s nečistotami vysávána zpět do sběrného tanku přístroje. Díky tomuto systému nedochází k nadměrnému opotřebovávání koberců a vytrhávání jejich vlasců. Tento způsob naopak vlasec regeneruje a dostává jej do původní polohy.